Connect with us

Genel

Befason Elvis Naçi me këtë deklaratë për Ramush Haradinajn!

Published

on

E mira e Ramushit është se ai ka luftuar për Kosovën dhe meriton shumë respekt për këtë apo jo, e keqja e tij është që nuk e ka ndaluar akoma bixhozin, si Rama, qysh e ndaloi.
Imami shqiptar, Elvis Naçi, gjatë emisionit n’Kosovë Shoë, u pyet nga moderatori Shpetim Desku, se cila është e mira dhe e keqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt.

Pas kësaj pyetje, Naçi hezitoi pak të përgjigjet mirëpo tha se, e mira e Haradinajt është se ka luftuar në luftë, ndërsa e keqja që nuk po e ndal bixhozin.

LAJME Bef

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Genel

A e mbani mend fjalimin e Ibrahim Rugovës, që kishte ngritur në këmbë të gjithë deputetët e Parlamentit Evropian?

Published

on

By

A e mbani mend fjalimin e Ibrahim Rugovës, që kishte ngritur në këmbë të gjithë deputetët e Parlamentit Evropian?

Zotëri President, kam kënaqësi të madhe në marrjen e çmimi Saharov në 10 vjetorin e krijimit të saj.
Në Strasburg, më 16 dhjetor 1998, në selinë e Parlamentin Evropian në Strasburg, Ibrahim Rugovës, në një ceremoni madhështore iu dorëzua Çmimi Saharov nga kryetari i Parlamentit Evropian, Hoze Maria Robles Delgado.

Continue Reading

Genel

Xhandarmëria serbe futet brenda Kosovës, publikohen pamjet

Published

on

By

Banorët e një fshati në Kosovë po kanë frikë xhandarmëria serbe.

Gjindet brenda territorit të Kosovës, por banorët po terrorizohen nga patrullimet e xhandarmërisë serbe.

Karaçeva, fshat në komunën e Kamenicës, tash e sa kohë është duke u përballur me problemet me pronat, shkruan lajmi.net.

Por banorët e këtushëm po thonë se hall e kanë patrullimin e xhandarmërisë serbe në brendi të fshatit.

Ata thonë se jetojnë të terrorizuar dhe në frikë nga kjo.

Continue Reading

Genel

Mbetet e paralizuar, Kjo që i ndodhi kësaj gruaje nga Kosova mos i ndodh askujt

Published

on

By

Ka qenë ora 06.00 e mëngjesit kur 47 vjeçarja shkonte ne punë e ndërsa është sulmuar nga qentë, të cilët e kanë rrëzuar në tokë duke i shkaktuar dëmtime të mëdha në shtyllën kurrizore.

“Më shqyen nga xhupi. U rrëzova. Nuk jam as për vete dhe as për gjë. Si puna ime mund të jenë edhe gra të tjera”, tregon Anila.

Bashkëshorti Armando Hoxha i ndodhur në kushtet që nuk mund të përballojë shpenzimet e familjes apo edhe vizitat e bashkëshortes kërkon mbështetje dhe ndihmë për familjen e tij prej 5 anëtarësh.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.